Департамент екології та природних ресурсів Київської ОДА

Новини

IMG_2246

НА ЗАСІДАННІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ КОМІСІЇ ТЕБ ТА НС РОЗГЛЯНУЛИ ПИТАННЯ ПОЛІГОНУ ТПВ С. ТАРАСІВКА

У середу, 17 травня, перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Олександр Савченко провів позачергове виїзне засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання відбулося в приміщенні адмінбудівлі сільської ради с. Крюківщина Києво-Святошинського району.

Під час засідання, за участю громадських активістів було розглянуто питання щодо запобігання виникнення надзвичайної ситуації на полігоні твердих побутових відходів в с. Тарасівка Києво-Святошинського району, зокрема ситуацію, яка склалася у зв’язку з бурінням ТОВ «Біогаз енерджи» свердловин на території полігону.

Членами обласної комісії з питань ТЕБ та НС по даному питанню було заслухано доповіді начальника Державної екологічної інспекції у Київській області Євгена Білоуса, заступника начальника ГУ Національної поліції у Київській області Романа Козьякова, начальника ГУ ДСНС України у Київській області Василя Слободяника, представника «Укртрансгазу», керівника Києво-Святошинського виробничого управління житлово-комунального господарства, представника Держпродспоживслужби.

Голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Мирослава Смірнова повідомила, що діяльність полігону твердих побутових відходів у с. Тарасівка припинено. Наразі здійснюється цілодобове патрулювання території. Районною владою виділено кошти на реконструкцію насосної станції на озері фільтрату.

Крім того, голова райдержадміністрації зазначила, що досягнуто домовленостей з Боярським управлінням магістральних газопроводів щодо відновлення охоронної зони газопроводу, біля якого збудовано полігон. Управлінням магістральних газопроводів протокольно взято на себе зобов’язання прибрати сміття на безпечний для експлуатації газопроводу рівень, а підприємство, в свою чергу, будує огорожу полігону. «Це дозволить мініматизувати ризик пошкодження газопроводу. Києво-Святошинською РДА та радою вже виділено півтора мільйона гривень на відповідні будівельні роботи», – сказала керівник Києво-Святошинського району.

Мирослава Смірнова також додала, що на виконання Закону України «Про відходи» та Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  № 435 щодо можливого проведення дегазації полігону твердих побутових відходів «наразі без залучення бюджетних коштів проходить технічний процес збирання замірів рівня газу на полігоні. Ці дії дозволять зменшити вірогідність пожежі та вибуху на полігоні, покращить загальний стан екології прилеглих населених пунктів».

Дегазація полігону твердих побутових відходів у с. Тарасівка не проводилася близько 10 років.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Київської ОДА Вікторія Киреєва зазначила, що дозволів на викиди у пологіну немає: «На сьогоднішній день департаментом даний полігон включений до Програми поводження з твердими побутовими відходами у Київській області, а саме виділення коштів на розробку проекту рекультивації полігону в сумі 2 мільйона гривень».

Представники ТОВ «Біогаз енерджи» повідомили, що в травні 2017 року компанією було укладено договір співпраці з Києво-Святошинським виробничим управлінням житлово-комунального господарства на проведення дослідних робіт щодо виявлення метану на території полігону. До роботи було залучено підрядну компанію, яка має усі дозволи на проведення даних робіт. На полігоні в с. Тарасівка було пробурено 5 свердловин, з яких будуть взяті лабораторні аналізи на наявність газу та його кількість. Якщо виявлена кількість газу буде достатньою для дегазації полігону, компанія здійснюватиме відповідні роботи.

Головний інженер ТОВ «Біогаз енерджи» розповів про технологію видалення біогазу з твердих побутових відходів та зазначив: «Наразі з пробурених свердловин газ не виділяється. Для того, щоб прокачати свердловину, туди ставиться спеціальний насос, відкачується, береться проба. Ми ж зупинилися на етапі буріння». У разі виявлення достатньої кількості біогазу на полігоні, при його відкачуванні разом будуть забиратися й усі шкідливі сполуки.

Членами обласної комісії з питань ТЕБ та НС по даному питанню було заслухано доповіді начальника Державної екологічної інспекції у Київській області Євгена Білоуса, заступника начальника ГУ Національної поліції у Київській області Романа Козьякова, начальника ГУ ДСНС України у Київській області Василя Слободяника, представника «Укртрансгазу», керівника Києво-Святошинського виробничого управління житлово-комунального господарства, представника Держпродспоживслужби.

За підсумками позачергового виїзного засідання комісією було визначено ряд заходів щодо запобігання виникнення надзвичайної ситуації на полігоні с. Тарасівка.

IMG_2248

IMG_2279

IMG_2269

IMG_2272

IMG_2301

КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ