Департамент екології та природних ресурсів Київської ОДА

Новини

Лес и умеритврение

ЧЕРЕЗ ОСОБЛИВИЙ ПЕРІОД У ЖИТТІ ТВАРИН З 1 КВІТНЯ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ «СЕЗОН ТИШІ»

Департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації (далі – Департамент) інформує, що відповідно до вимог Закону України від 09.04.2015 № 322-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу» встановлено, що у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів у природному середовищі, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах). Детальніше »

Детальніше »
13010-seaside-city-1920x1080-digital-art-wallpaper

Всесвітній день води

 • 23 березня, з метою обговорення актуальних проблем раціонального використання, охорони і відтворення водних ресурсів, популяризації вітчизняного та міжнародного досвіду щодо управління водними ресурсами, заступником директора департаменту- начальником управління екологічної безпеки Ткаліч Ганною Іванівною та начальником відділу визначення ступеня екологічного ризику та безпеки життєдіяльності Левіном Дмитром Миколайовичом  взято участь у круглому столі, присвяченому Всесвітньому дню води.

  На порядку денному розглянуто наступні питання:

  • водозабезпечення та використання поверхневих вод;
  • відновлення гідрологічного режиму та раціональне використання водних ресурсів на прикладі осушувально-меліоративної системи «Смолянка» (Ніжинський район, Чернігівська область);
  • громадсько-приватне партнерство на прикладі Ніжинського району;
  • використання водних ресурсів на осушувально-меліоративних системах на території Українського Полісся;
  • дослідження проблем раціонального використання і охорони водних ресурсів р. Дніпро;
  • характеристика антропогенного впливу на ставки с. Стрітівка Кагарлицького району Київської області.

  1

  23

Детальніше »
Let’s do it, Ukraine!

Let’s do it, Ukraine!

22 березня 2017 року громадська організація «Let’s do it, Ukraine!» спільно з керівництвом Київської обласної державної адміністрації, Департаментом екології та природних ресурсів та інших профільних структурних підрозділів Київської обласної державної адміністрації провели форум з метою поліпшення екологічної ситуації  України, створення сприятливих умов для розвитку волонтерства і самореалізації української молоді, розвитку Всеукраїнького волонтерського руху, спільного прагненні до кращого майбутнього в розбудові екологічного сектору.

Головна мета форуму провести щорічну всеукраїнську соціально-екологічну акцію з прибирання зелених зон та благоустрою територій Київської області, яка запланована на 29 квітня 2017.

Департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації закликає всіх небайдужий прийняти участь в акції, зробити  вагомий внесок у розвиток молодіжного, екологічного волонтерського руху, формування здорового способу життя серед населення, активну громадську діяльність та сприяння у проведенні екологічних ініціатив.

viber image viber image2 viber image3 viber image11 viber image111

Детальніше »
Міжнародний день лісів

Міжнародний день лісів

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй резолюцією A/RES/67/200 проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів. Цей день покликаний привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх надзвичайно важливу роль. Міжнародний день лісів відзначають в усіх країнах світу.  Цю традицію було започатковано в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Так і зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісу

Проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. В останні роки тенденції, пов’язані зі зменшенням лісів на Землі, викликають тривогу не тільки у екологів, але й у всього міжнародного співтовариства. Погіршення стану лісів в Україні сьогодні є однією з найбільших екологічних проблем. Окрім того, що ми є чи не найбільшим експортером деревини в Європі, у зелених зонах регулярно працюють браконьєри, які вирубують кругляки та незаконно їх збувають.

У зв’язку з цим, основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимості лісових екосистем, їх дійсному стані, основні заходи їх захисту та відновлення.

Загальна площа лісового фонду України становить – 10,4 млн. га, із яких вкритих лісовою рослинністю – 9,6 млн. га. Ліси України сформовані понад 30 видами деревних порід, серед яких домінують сосна (Pinus silvestris), дуб (Quercus robur), бук (Fagussilvatica), ялина (Picea abies), береза (Betula pendula), вільха (Alnus glutinosa), ясен (Fraxinus excelsior), граб (Carpinus betulus), ялиця (Abies alba). За своїм призначенням і розташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі та інші функції і забезпечують потреби суспільства в лісових ресурсах.

Ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це не лише чиста прісна вода, безпечна домівка для нашої флори та фауни, деревина для наших будівель, сировина для паперу, пилок та нектар для бджолярства, неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів. Це – саме життя.

Департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації закликає дбайливо ставитись до лісів, зберігати лісові екосистеми. То ж збагатимо планету чистим свіжим повітрям, покращимо екологічну ситуацію краю, збережемо здоров’я собі і майбутнім поколінням. Берегти природу – завдання кожного!

Детальніше »
Практичне застосування стратегічної екологічної оцінки

Практичне застосування стратегічної екологічної оцінки (СЕО)

Департаментом екології та природних ресурсів Київської обласної державної адмінінстрації 15-16 березня 2017 року прийнято участь в тренінгу «Практичне застосування стратегічної оцінки (СЕО)» для представників центральних та регіональних органів виконавчої влади в Україні».

Навчальний семінар з питань практичного застосування стратегічної екологічної оцінки (СЕО) в Україні організовано Міністерством екології та природних ресурсів України у співпраці з Європейською Економічною Комісією ООН (ЄЕК ООН) в рамках Програми «Екологізація економік у країні Східного Партнерства» (ЕаР GREEN). Семінар проведено міжнародними та національними консультантами ЄЕК ООН, експертами Міністерства екології та природних ресурсів України, експертами ПРОМІС з питань довкілля, а також фахівцями ГО «Інститут законотворчості та інформаційних технологій».

Завдання семінару є: підвищення обізнаності та розбудова спроможності регіональних органів виконавчої влади з питань довкілля та охорони здоров’я в рамках Протоколу про СЕО до Конвенції ЄЕК ООН Про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордоному контексті (Конвенція ЕСПО), обговорення проекту Методичних рекомендацій з проведення СЕО в Україні, розроблених в рамках Програми EaP GREEN і отримання коментарів щодо можливості їх використання в національному контексті.

Протокол СЕК ООН про СЕО визначає стратегічну екологічну оцінку, як «… оцінку ймовірних екологічних наслідків, у тому числі пов’язаних зі здоров’ям населення, яка поєднує визначення сфери охоплення екологічної доповіді та її підготовку, забезпечення участі громадськості й консультацій, а також урахування в плані чи програмі положень екологічної доповіді та результатів участі громадськості та консультацій».

СЕО – це процедура, необхідна для послідовного аналізу і обговорення можливих наслідків реалізації планів і програм для навколишнього середовища, здоров’ям населення в контексті сталого розвитку.

У порівняні з оцінкою впливу конкретного проекту на довкілля (ОВД), СЕО підключається в процес прийняття на більш ранньому етапі, що дозволяє запобігти незворотних наслідків та вартісних помилок при невдалому плануванні. Етапами стратегічної екологічної оцінки є: встановлення необхідності СЕО; визначення обсягу СЕО;  розроблення Зіту про СЕО; проведення громадського обговорення та консультацій (за необхідності проведення транскордонних консультацій); врахування Звіту СЕО, результатів громадського обговорення та консультацій.

20170315_101204 20170316_093313 20170316_134725

Детальніше »