Департамент екології та природних ресурсів Київської ОДА

Новини

Практичне застосування стратегічної екологічної оцінки

Практичне застосування стратегічної екологічної оцінки (СЕО)

Департаментом екології та природних ресурсів Київської обласної державної адмінінстрації 15-16 березня 2017 року прийнято участь в тренінгу «Практичне застосування стратегічної оцінки (СЕО)» для представників центральних та регіональних органів виконавчої влади в Україні».

Навчальний семінар з питань практичного застосування стратегічної екологічної оцінки (СЕО) в Україні організовано Міністерством екології та природних ресурсів України у співпраці з Європейською Економічною Комісією ООН (ЄЕК ООН) в рамках Програми «Екологізація економік у країні Східного Партнерства» (ЕаР GREEN). Семінар проведено міжнародними та національними консультантами ЄЕК ООН, експертами Міністерства екології та природних ресурсів України, експертами ПРОМІС з питань довкілля, а також фахівцями ГО «Інститут законотворчості та інформаційних технологій».

Завдання семінару є: підвищення обізнаності та розбудова спроможності регіональних органів виконавчої влади з питань довкілля та охорони здоров’я в рамках Протоколу про СЕО до Конвенції ЄЕК ООН Про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордоному контексті (Конвенція ЕСПО), обговорення проекту Методичних рекомендацій з проведення СЕО в Україні, розроблених в рамках Програми EaP GREEN і отримання коментарів щодо можливості їх використання в національному контексті.

Протокол СЕК ООН про СЕО визначає стратегічну екологічну оцінку, як «… оцінку ймовірних екологічних наслідків, у тому числі пов’язаних зі здоров’ям населення, яка поєднує визначення сфери охоплення екологічної доповіді та її підготовку, забезпечення участі громадськості й консультацій, а також урахування в плані чи програмі положень екологічної доповіді та результатів участі громадськості та консультацій».

СЕО – це процедура, необхідна для послідовного аналізу і обговорення можливих наслідків реалізації планів і програм для навколишнього середовища, здоров’ям населення в контексті сталого розвитку.

У порівняні з оцінкою впливу конкретного проекту на довкілля (ОВД), СЕО підключається в процес прийняття на більш ранньому етапі, що дозволяє запобігти незворотних наслідків та вартісних помилок при невдалому плануванні. Етапами стратегічної екологічної оцінки є: встановлення необхідності СЕО; визначення обсягу СЕО;  розроблення Зіту про СЕО; проведення громадського обговорення та консультацій (за необхідності проведення транскордонних консультацій); врахування Звіту СЕО, результатів громадського обговорення та консультацій.

20170315_101204 20170316_093313 20170316_134725